акушерство та гінекологія, урологія, терапія, ендокринологія, ультразвукова діагностика, лабораторна діагностика

Онкомаркер яєчників НЕ 4

Рак яєчників займає четверте місце серед найбільш частих причин смертності жінок від злоякісних захворювань. В Європі смертність складає 3.6 – 9.6 на 100 00 жінок. Симптоми раку яєчників часто сприймаються як прояви аднекситу, вони не явно виражені та неспецифічні, внаслідок чого до 75 % випадків епідермального раку яєчників діагностуються наIIIта IV стадіях.

Головна мета діагностичних процедур при виявленні утворення в малому тазі – це визначення природи  захворювання ( доброякісної або злоякісної).

З 1988 року , поряд з фізичним оглядом та УЗД, для цієї мети використовувалось визначення рівня СА125 в сироватці крові. В останні роки , після численних досліджень, було виявлено, що у сироватці крові пацієнток з раком яєчників, виявляються високі рівні білка HE4. Подальші дослідження показали, що чутливість 
для виявлення раку яєчників складає 67 % при специфічності 96 %
, і він на сьогодні є найбільш чутливим біомаркером , особливо на ранній стадії рака яєчників. Окрім дігностики, HE4 може використовуватись для моніторингу ефективності терапії при інвазивному епітеліальному раку яєчників.