Як підготувати дитину до забору крові?

05.03.2024

Перед тестом можна і потрібно дати дитині випити негазованої води. Однак пам’ятайте, що якщо тест потрібно здавати натщесерце, то це не може бути будь-який інший напій, особливо підсолоджений.

Взяття крові є стресом для багатьох дорослих. Тому не дивно, що такі емоції супроводжують і найменших пацієнтів. Водночас під час візиту до лабораторії велику роль для дитини відіграє підтримка батьків. 

Слід підкреслити одну надзвичайно важливу річ. Якщо дитина знає, що трапиться, вона ставитиметься до всього більш спокійно. Тому перед походом в лабораторію поговоріть з дитиною і розкажіть, яким буде відвідування лабораторії. Попередьте дитину, що вона відчує укол, і зауважте, що якщо вона буде слухатися вказівок медсестри і буде спокійною під час взяття крові, неприємні відчуття триватимуть лише мить.

Після прибуття в лабораторію відпочиньте кілька хвилин. Дайте дитині пограти з улюбленою іграшкою або просто обійміть її. Дитина дуже хороший спостерігач, тому батьки також повинні бути спокійними. 

Будьте з дитиною під час збору. Це дасть дитині відчуття підтримки та захищеності, а також допоможе відвернути увагу від процедури взяття крові. Корисною технікою, яка допоможе вам заспокоїтися, є глибоке дихання та рахунок (у маленьких дітей достатньо порахувати до двох-трьох). Повільні вдихи і видихи розслабляють маленького пацієнта і батьків і полегшують процедуру взяття крові.

Після процедури похваліть дитину. Це буде найкращою винагородою для неї – підтримка батьків – це найважливіше!

Чи потрібно приходити на обстеження натщесерце? 

Не всі тести вимагають голодування, що може значно зменшити дискомфорт пацієнта. Тому найкраще запитати у лікаря, який призначає обстеження, або зв’язатися з лабораторією, щоб дізнатися, чи потрібно дитині приходити на конкретне обстеження без сніданку. 

Чи можна давати дитині щось пити?

Перед тестом можна і потрібно дати дитині випити негазованої води. Однак пам’ятайте, що якщо тест потрібно здавати натщесерце, то це не може бути будь-який інший напій, особливо підсолоджений.

Чи слід припинити прийом ліків перед обстеженням?

Якщо ваша дитина постійно приймає будь-які ліки, проконсультуйтеся з лікарем, як приймати ліки перед здачею аналізів. Пам’ятайте, що полівітаміни, трави або безрецептурні препарати також можуть вплинути на результати тестів.

Бережіть себе та будьте здорові!