Що таке кров?

04.01.2024

Кров є внутрішнім комунікатором між нашими органами. Основна функція крові полягає в транспортуванні кисню, поживних речовин до клітин і кінцевих продуктів метаболізму, наприклад, вуглекислого газу та сечовини. Крім того, кров відповідає за транспортування гормонів та інших речовин між клітинами.

кров

Гемоглобін і залізо, що містяться в еритроцитах, відповідають за червоний колір крові, їх основне завдання – транспортування кисню в організмі. Лейкоцити захищають наш організм від бактерій і вірусів, їх завдання – захищати та формувати імунітет. Тромбоцити (PLT) відповідають за процес згортання крові.

За результатами обстеження та опитування пацієнта (включаючи симптоми) лікар може вперше запідозрити патологічний стан або захворювання, в тому числі анемію, рак крові та кісткового мозку тощо. Навіть якщо наш організм зовні поки що не проявляє явних симптомів.

Фахівці рекомендують в якості профілактики раз на рік здавати загальний аналіз крові. Не ігноруйте жодних симптомів, варто проводити цей тест частіше за наявності таких симптомів, як слабкість, втома, нічна пітливість, втрата ваги або безпричинна поява синців на шкірі.

Пам’ятайте: кожен результат не є діагнозом і потребує консультації лікаря. 

Як підготуватися до аналізу крові?

  • напередодні обстеження уникати переїдання, останній прийом їжі рекомендується приблизно за 8-12 годин до обстеження;
  • вранці можна випити невелику кількість негазованої води;
  • утриматися від куріння безпосередньо перед обстеженням;
  • за добу до обстеження варто відмовитися від інтенсивних фізичних навантажень;
  • за 2-3 дні до обстеження слід утриматися від вживання алкоголю;
  • після прибуття до лабораторії слід відпочити в положенні сидячи близько 15 хвилин.

1006 Розгорнутий аналіз крові (автоматизований 19 показників + ШОЕ +ручний підрахунок лейкоцитарної формули)

1005 Загальний аналіз крові (автоматизований 19 показників + ШОЕ)

Важливо! 20 гривень з кожного загального аналізу крові іде на закупівлю нагрівачів крові та рідин MEQU для наших захисників і захисниць!

Рятуймо життя разом!