Бактеріальний вагіноз є найчастішою причиною виділень з піхви у жінок дітородного віку, але він може зустрічатись і в жінок у перименопаузі.
Бактеріальний вагіноз – це дисбактеріоз вагінальної мікробіоти. Він характеризується надмірним зростанням переважно анаеробних організмів піхви (Gardnerella vaginalis, Prevotella spp., Atopobium vaginale, Mycoplasma hominis, Mobiluncus spp.), призводить до витіснення лактобацил і збільшення рН піхви.
Бактерії, асоційовані з бактеріальним вагінозом, ймовірно, також залучені до етіології запальних захворювань органів малого тазу. Проспективне дослідження жінок із клінічним діагнозом запальних захворювань органів малого тазу показало значну кореляцію між присутністю бактерій, асоційованих з бактеріальним вагінозом, і наявністю ендометриту та рецидивуючих запальних захворювань органів малого тазу.
Жінки з бактеріальним вагінозом мають підвищений ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом. В них у 2 рази підвищений ризик зараження ВІЛ (вірус імунодефіциту людини), у 1,5 – 2 рази вище ризик хламідійної інфекції і гонореї, в 9 разів вищий ризик трихомоніазу і в 2 рази вищий ризик інфікування вірусом герпесу 2 типу в порівнянні з жінками без бактеріального вагінозу. ВІЛ-позитивні жінки з бактеріальним вагінозом мають втричі вищий ризик передачі цього вірусу.
Мікроскопія пофарбованого за грамом препарату є еталонним методом діагностики бактеріального вагінозу.
Експертна рада рекомендує мікроскопію з використанням критеріїв Хей-Айсон як найкращий сучасний тест діагностики бактеріального вагінозу. Сила рекомендації – клас 1, якість доказів – клас А.
(1226) Мікроскопія вагінальних виділень за критеріями Хей-Айсон – 230 грн.
Послуга взяття сплачується окремо.